آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : صنایع دستی

تشکیل شرکت های تعاونی زنان در استان خراسان شمالی

1663321_427

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: در این استان فقط شرکت تعاونی زنان روستای روئین در شهرستان اسفراین در زمینه تولید چادر شب بافی فعالیت دارد. ایرج ناصری مقدم افزود: اخیرا در روستای بهکده رضوی نیز شرکت تعاونی زنان تشکیل شده که در زمینه صنایع دستی فعالیت می کنند. وی گفت: سازمان تعاون روستایی خراسان شمالی به تمامی شهرستان ... بیشتر بخوانید »

صنعت گران چادر شب بافی روستای رویین را دریابید

hemmat khahi (4 of 23)-1

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین گفت: صنعتگران چادر شب بافی این شهرستان به بازارچه ثابت نیاز دارند. محمد محمدی در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان شمالی، با بیان اینکه چادر شب بافی بیشتر به روستای رویین تعلق دارد، بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ بافنده چادر شب جزء ساکنان این ... بیشتر بخوانید »

دوره آموزشی تابلو فرش در کانون اندیشه گران جوان برگزار شد.

a

به گزار ش روابط عمومی کانون اندیشه گران جوان، کلاس‏های آموزشی بافت تابلو فرش در راستای اهداف این تشکل در حوزه اشتغال و کارافرینی و تحقق شعار حماسه اقتصادی در مرکز آموزش این کانون برگزار شد. این دوره آموزشی از ابتدای آذر ماه با حضور ۱۲ نفر از بانوان علاقه‏ مند و با همکاری مرکز فنی و حرفه‏‏ ای شهرستان ... بیشتر بخوانید »

در دهکده صنایع دستی کشور، نخستین دستگاه مدرن بافت چادرشب در رویین اسفراین راه اندازی شد

173316_199

ˈعلی عابدیˈ روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: تاکنون کار بافت چادرشب در روستای رویین اسفراین از توابع خراسان شمالی تنها با استفاده از دستگاه های سنتی پدالی دو وردی صورت می گرفت. وی افزود: فعالیت کارگاه جدید علاوه بر افزایش تولید، می تواند با استفاده از طرح ها و نقوش متنوع و متفاوت، زمینه را ... بیشتر بخوانید »

ارائه گزارش عملکرد کانون اندیشه گران جوان در جلسه فصلی سازمانهای مردم نهاد استان

h4

به گزارش پایگاه خبری اندیشه گران جوان روئین ،حسین برومند، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری خراسان شمالی روز گذشته(۱۲ آبان) در جلسه فصلی سازمان های مردم نهاد که در محل عمارت مفخم بجنورد با حضور مدیران سازمان های مردم نهاد استان برگزار شد، گفت: دانش بشری مدیریت تکامل یافته را ترسیم می کند و در این راستا توسعه پایدار بدون ... بیشتر بخوانید »

پخش مستند دستهای زرین در شبکه شما

173309_648

هنر هنرمندان چیره دست خراسان شمالی را در مستند دست های زرین از شبکه شما به تماشا بنشینید. به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان شمالی ، مستند تلویزیونی دست های زرین به تهیه کنندگی علیرضا هراتیان از شبکه شما به روی آنتن رفت . این مستند تلویزیونی تولید شبکه اترک در ۱۳ قسمت ۱۵ دقیقه ای ... بیشتر بخوانید »

عضویت در سامانه هم اندیشی جوانان روئین

samane

سازمان مردم نهاد کانون اندیشه گران جوان ،نخستین و برترین تشکل غیردولتی روستایی ایران و به عنوان بازوی توانمند دولت تدبیر و امید ، در راستای توسعه پایدار دهکده توریستی روئین از کلیه نخبگان ،اساتید دانشگاه ،جامعه مهندسین ،فرهنگیان ،اصناف ،خانواده مغزز شهدا ،دانشجویان و دانش آموزان دعوت به همکاری می نماید. لذا فرم عضویت در سامانه هم اندیشی را ... بیشتر بخوانید »

پرداختن به میراث فرهنگی و گردشگری نیازمند قیام کل نظام است

6754_page_2

نماینده‌ی مردم اسفراین حمایت از صنعت گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی را مستلزم حمایت همه جانبه حکومت دانست و افزود: نظام باید قیام کند تا به بحث میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی به درستی پرداخته شود و از ظرفیت‌های اقتصادی آن بهترین بهره‌برداری صورت گیرد. به گزارش خبرنگار پارلمانی ایسنا،‌ هادی قوامی در مخالفت با یک فوریت ... بیشتر بخوانید »

عناوین طرح های مورد حمایت وزارت ورزش و جوانان در حوزه جوانان

k1

به اطلاع دانشجویان محترم علاقه مند به برخورداری از حمایت مالی از پایان نامه ها در حوزه ی جوانان میرساند، جامعه ی هدف مورد بررسی در پژوهشهای این حوزه، جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال هستند. بدیهی است ملاک حمایت یا عدم حمایت و نیز تعیین مبلغ مورد حمایت از پایان نامه های دانشجویی، منوط به ملاحظه ی عناوین موضوعی این ... بیشتر بخوانید »

بالا