آخرین خبرها

بایگانی دسته بندی ها : طرح های توسعه

اختصاص یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به بافت تاریخی روستای روئین

2

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به بافت تاریخی روستای روئین اختصاص یافت. به گزارش پایگاه خبری روئین به نقل از نسیم امروز، حبیب یزدان پناه اظهار داشت: این اعتبارات ملی بوده و به‌منظور حفاظت از ارزش‌های معماری و مرمت اضطراری منازل ارزشمند هزینه می‌شود. یزدان پناه افزود: روستای تاریخی ... بیشتر بخوانید »

با حضور جهانگیری؛ اختتامیه مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد جوانان

T3575040-6255089

اسحاق جهانگیری برای ارزیابی و تصویب اساس نامه سازمان‌های مردم نهاد جوانان در اختتامیه همایش مجمع ملی سازمان‌های مردم نهاد در شیراز حضور یافت. این همایش با حضور ۳۰۰ نفر از منتخبان سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه جوانان در قالب ۶ کارگاه تخصصی به منظور بررسی و ارزیابی اساس نامه سازمان‌های مردم نهاد جوانان از پنجم بهمن در شیراز ... بیشتر بخوانید »

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اعلام کرد شکایت از ۱۲ نفر به دلیل تخریب بافت تاریخی روستای روئین

photo_۲۰۱۷-۰۴-۲۹_۱۸-۲۱-۵۲

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از شکایت از ۱۲ نفر به دلیل تخریب بافت تاریخی روستای روئین خبر داد. محمد سویدانلویی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بجنورد از روستای روئین به عنوان یکی از جاذبه های مهم و روستاهای هدف گردشگری استان یاد کرد که بافت تاریخی آن به ثبت ملی رسیده ... بیشتر بخوانید »

روستای تاریخی روئین خراسان شمالی در فهرست پایگاه های ملی قرار گرفت

Unknown

جلسه کمیته راه‌اندازی پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور در دفتر معاونت میراث‌ فرهنگی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و با حضور فرهاد عزیزی مدیر‌کل امور پایگاه‌های جهانی و اعضای کمیته تخصصی امور پایگاه‌های میراث فرهنگی و مدیران‌کل استان‌های مربوط و معاونان آن‌ها برگزار شد. مدیرکل امور پایگاه‌های جهانی در این‌باره گفت: «در این جلسه از مجموع محوطه‌ها و آثار تاریخی ... بیشتر بخوانید »

ضرورت احداث محور ارتباطی مناطق گردشگری روئین – اسفیدان در استان خراسان شمالی

photo_۲۰۱۷-۰۷-۲۰_۱۷-۵۸-۵۲

حمل و نقل نقش مهمی در تحولات اجتماعی دارد و در مناطقی که دسترسی کمتری به سیستم حمل و نقل دارند، تنگناهای ساختاری زیادی در فرایند توسعه اجتماعی بوجود میآید، در این راستا عدم تامین نیاز دسترسی به حمل و نقل یکی از مهمترین موانع در رسیدن به اهداف توسعه پایدار روستایی میباشد. حمل و نقل در یک نظام اجتماعی ... بیشتر بخوانید »

اختصاص ۴٫۵ میلیارد ریال اعتبار برای حفظ بافت تاریخی روئین

photo_۲۰۱۷-۰۴-۲۹_۱۸-۲۱-۵۲

اعتبار ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برای روستای گردشگری و توریستی و منطقه نمونه ملی گردشگری روئین اختصاص یافت.رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اسفراین با اعلام این مطلب گفت: از محل اعتبارات مصوب سفر مقام معظم رهبری، ۴ میلیارد ریال برای روستای توریستی روئین به عنوان منطقه نمونه گردشگری و روستای نساجی سنتی کشور برای صیانت ... بیشتر بخوانید »

آستان مقدس امامزاده سید اسحاق(ع) روستای رویین صاحب ضریح می شود

small_0dezful-tomb-of-sabzeghaba-dezful-1472279650007-1024x768

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اسفراین در گفتگو با خبرنگار ما گفت: سه بقعه متبرکه از آستان مقدس امام زادگان شهرستان اسفراین صاحب ضریح می شوند. حجت الاسلام «عباسعلی خادمی» افزود: آستان مقدس امام زادگان عبدالله(ع) روستای کوران و زید(ع) روستای توی هریک با اعتبار ۱۲۰ میلیون ریالی صاحب ضریح می شوند. وی اظهار داشت: آستان مقدس امامزاده ... بیشتر بخوانید »

مدیرعامل سبک‌سازان شرق صنعتگر برتر کشور شد

resized_614217_278

شرکت سبک سازان شرق خراسان شمالی، یکی از شرکت‌های برتر کشور می‌باشد که فعالیت خود را بر مبنای استفاده از فناوری و تکنولوژی روز دنیا قرار داده و بر همین اساس توانست با تکیه بر ارداه ملی و جوانان این مملکت صنعت بن سبک AAC را بومی سازد. شرکت سبک سازان شرق خراسان شمالی، یکی از شرکت‌های برتر کشور می‌باشد ... بیشتر بخوانید »

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور: نساجی سنتی بیشتر از ۱۰ سال عقب است

IMG_3801

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور گفت: چادر شب بافی رویین اسفراین مهر اصالت یونسکو رادریافت می کند حجم کاستی ها در رسیدگی به نساجی سنتی آن چنان زیاد است که اگر ۱۰ سال هم به عنوان سال نساجی سنتی نامگذاری شود، باز هم متاسفانه به استانداردها و جایگاه اصلی نخواهیم رسید. معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان ... بیشتر بخوانید »

اعتبار ۵۵ میلیون تومانی احیای و مرمت حمام تاریخی رویین

Unknown

اعتبار ۵۵ میلیون تومانی با هدف مرمت و احیای حمام تاریخی دهکده تاریخی، توریستی و گردشگری رویین اسفراین جذب شد. رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اسفراین با اعلام این خبر در گفت وگو با خبرنگار ما گفت: اوایل فروردین ماه سال جاری عملیات اجرایی احیا، مرمت و بازسازی حمام تاریخی رویین با اعتبار ۲۵۰ میلیون ریال ... بیشتر بخوانید »

بالا