آخرین خبرها

تاکید ابتکار بر تقویت جایگاه سمن‌های زیست‌محیطی

معصومه ابتکار گفت :توجه ویژه دولت تدبیر و امید به حضور تمامی سلایق در مدیریت کشور و رعایت حقوق شهروندی موجب ایجاد رویکردی نوین در عرصه فعالیت نهادهای مدنی شده است.

وی افزود: دولت و مردم از این فرصت فراهم شده باید نهایت استفاده را بکنند و بخش خصوصی باید کارآمدی‌های خود را به منصه ظهور برساند ولی همه باید یاد بگیرند که مسیر توسعه کشور را از طریق توانمندسازی منابع انسانی طی کنند .

ابتکار در ادامه با اشاره به نقش رسانه‌ها و نهادهای مدنی در توسعه و بهبود وضعیت محیط زیست در کشور ، خاطرنشان کرد: در گذشته محیط زیست از برخی رسانه‌ها شکایت‌هایی داشته است ولی از این پس در سازمان محیط زیست هیچ مدیری دولتی حق ندارد علیه فعالان محیط زیست و یا رسانه‌های متنقد محیط زیست شکایتی طرح کند.

رییس سازمان محیط زیست یادآور شد: تلاش سازمان محیط زیست حمایت از فعالان این عرصه است و برای تقویت جایگاه این نهادها باید مراحل ثبت حقوقی آنها تسهیل شود، چرا که سمن‌ها بازوی توانمند سازمان محیط زیست هستند و جلب حمایت و مردم و آموزش آنها برای حفاظت از محیط زیست، از طریق همین سمن ها امکان پذیر است.

وی ادامه داد: بزودی فرم‌های خاصی برای ایجاد امکان تبادل نظر بیشتر با سمن‌های محیط زیست در پرتال سازمان قرارداده خواهد شد و سمن‌ها می‌توانند از این طریق مشکلات و نظرات خود را به سازمان اعلام کنند.

نظر دادن بسته است.

بالا