آخرین خبرها

گفتگو با رئیس انجمن مهرآفرینان دامنه های سبز اسفراین؛ برگزاری تجمع حمایت از پرندگان مهاجر در اسفراین

نظامی: شکار بی رویه پرندگان و احداث آب بند گراتی اکوسیستم رودخانه کالشور را با خطر مواجه کرده است
به گزارش سامانه هم اندیشی جوانان روئین به نقل از سپرآیین نظامی مسئول انجمن مهر آفرینان دامنه های سبز در گفتگو با خبرنگار سپهرآئین بیان کرد:این قسمت از رودخانه کالشور همه ساله از اوایل آذر ماه تا بهمن میزبان انواع پرندگان مهاجر است که از مناطق سردسیر سیبری برای زمستان گذرانی وارد ایران می شوند.

وی افزود: متاسفانه شکارچیان دو روز در هفته مجوز شکار دارند و علاوه بر آن شکار غیر مجاز نیز در این منطقه بسیار زیاد انجام می شود که آثار حضور پر تعداد شکارچیان کاملا در منطقه محسوس است.

وی افزود:از مسائل دیگری که این منطقه را در معرض خطر جدی قرار داده آب بندی است که در روستای گراتی احداث شده و موجب کم شدن آب آن شده در صورتی این منطقه در گذشته آب فراوانی در خود داشته اما اکنون به صورت آبگیر های کوچک و دور از هم درآمده است.

وی تصریح کرد: درخواست ما از مسئولین این است که به اینگونه مسائل توجه خاص داشته باشند وقتی حال طبیعت ما خوب نباشد ، حال انسان ها نیز خوب نخواهد بود.

به گزارش سپهرآئین اردک سرسبز، خوتکا، چنگر، حواصیل سفید، اردک بلوچی، حواصیل خاکستری، کشیم، باکلان، ابیا، پاشلک، اکراس، پرستوی دریایی، کاکایی، آبچلیک، شناگر گردن سرخ و گونه های اردک چشم سفید، سرحنایی و ماهی خوار پرندگانی هستند که به این منطقه مهاجرت می کنند.
لازم به ذکر است رودخانه کالشور جزو مهمترین زیستگاه های پرندگان به شمار می رود.

نظر دادن بسته است.

بالا