آخرین خبرها

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی اعلام کرد شکایت از ۱۲ نفر به دلیل تخریب بافت تاریخی روستای روئین

139605261925455811677514
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از شکایت از ۱۲ نفر به دلیل تخریب بافت تاریخی روستای روئین خبر داد.
محمد سویدانلویی در گفت و گو با خبرنگار فارس در بجنورد از روستای روئین به عنوان یکی از جاذبه های مهم و روستاهای هدف گردشگری استان یاد کرد که بافت تاریخی آن به ثبت ملی رسیده است.

وی افزود: در همین راستا با برنامه ها و اقدامات مناسب تلاش داریم تا بافت تاریخی این روستا را حفظ و به شکل واقعی خود باقی بماند.

سویدانلویی با اشاره به انجام برخی ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از ضوابط و قوانین مربوط به ساخت و ساز در این روستا توسط برخی افراد، خاطرنشان کرد: به همین منظور تا کنون از ۱۲ نفر به دلیل تخریب بافت تاریخی روستا به مقامات قضایی شکایت شده است.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه ساخت و ساز در این روستای مهم هدف گردشگری باید مطابق با الگوی ساخت تهیه شده باشد، متذکر شد: این افراد بدون رعایت قوانین مربوطه و نظر میراث فرهنگی و تایید نقشه های مربوطه در این حوزه اقدام به ساخت و ساز کرده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی به ساخت یک ساختمان چهار طبقه در داخل بافت اصلی روستا نیز اشاره کرد که مورد اعتراض اهالی نیز قرار گرفته و گفت: از مالک این ساختمان نیز شکایت به عمل آمده تا جلوی کار گرفته شود.

وی یادآور شد: سازمان میراث فرهنگی برای حفظ بافت تاریخی این روستا به جد وارد عمل شده و مصمم است که بافت تاریخی روستا را حفظ کند و در این راستا با هر کسی که خلاف ضوابط اقدام کند به شدت برخورد می کند.

سویدانلویی با تاکید بر اینکه در این رابطه با کسی هم شوخی و تعارف نداریم، تصریح کرد: این روستا ثبت ملی شده و بنابراین به عنوان متولی امر در جهت پاسداری از آن، در صورت نیاز و تشخیص مقامات قضایی واحدهای خلاف قانون را تخریب نیز می کنیم.
انتهای پیام/

نظر دادن بسته است.

بالا