آخرین خبرها

استاندار خراسان شمالی: گره اشتغال در طول ۳۵ سال باز نشده است

استاندار خراسان شمالی گفت: بیکاری از مهمترین معضلات کنونی جامعه ماست و ما نتوانسته ایم گره اصلی اشتغال را در طول این ۳۵ سال باز کنیم.
به گزارش پایگاه خبری اندیشه گران جوان به نقل از ایرنا، سیدعلی اکبر پرویزی روز دوشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این استان در شیروان اظهار کرد: با حل موضوع بیکاری، بسیاری از معضلات جامعه برطرف خواهد شد.
وی افزود: ظرفیت سرمایه گذاری در کشور ما همین بوده که با مدیریت نادرست، نبود امنیت و نبود شرایط سرمایه گذاری، امکان سرمایه گذاری خارجی فراهم نشده است.
وی ابراز امیدواری کرد در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در این راستا صورت گیرد و افزود: در چند سال گذشته خیلی از صنایع و کارخانجات تعطیل شده و برخی نیز با کمترین ظرفیت به کار می پرداختند که این امر موجب شد نتوانیم اشتغال مناسبی برای جوانان فراهم کنیم.
پرویزی مواد مخدر را از دیگر معضلات مهم جامعه برشمرد و افزود: حدود ۸۰ درصد از توان نیروی انتظامی ما صرف بحث مواد مخدر می شود که باید مراکز فرهنگی ما در این مقوله ورود کنند تا برای جلوگیری از این بلای خانمانسوز به سمت پاکسازی و کاهش آن برویم.
استاندار خراسان شمالی با بیان اینکه همه اعضای ستاد مبارزه با مواد مخدر در این زمینه باید تلاش کنند، گفت: باید بودجه ویژه ای برای این بخش تخصیص یابد تا با برخوردهای درست به کاهش این معضل در جامعه کمک کنیم.
امام جمعه شیروان نیز در این نشست از طلاق، اعتیاد و بیکاری به عنوان آسیب هایی عنوان کرد که وجود آن در جامعه اسلامی جای تاسف دارد.
حجت الاسلام حسین کوثری افزود: نخستین کار برای پیشگیری از اعتیاد، کار فرهنگی است که باید ستاد مبارزه با مواد مخدر جدی وارد کار شود.
امام جمعه شیروان از بیکاری به عنوان مشکل اساسی و مهم دیگر شهرستان یاد کرد و با انتقاد از تخریب کارخانه الیاف این شهرستان گفت: با تخریب این کارخانه ۷۰۰ خانواده از کار بیکار شدند که مشکل بیکاری بسیاری از معضلات اجتماعی دیگر را در پی می آورد.
فرماندار شیروان نیز گفت: معضلی که در این شهرستان بسیار پررنگ تر از سایر استان ها است بحث مواد مخدر است.
عبدالصمد صفرنژاد آمارهای موجود در شیروان را بسیار نگران کننده دانست و افزود: این موضوع به یک غده سرطانی تبدیل شده که اگرچه در این زمینه حرکت های خوبی صورت گرفته ولی مقطعی بوده است.
وی گفت: برای حل این معضل باید ریشه ای کار کرده و روند کار را شتاب داد و امید است چهارچوب کار برای آن مشخص شود.

نظر دادن بسته است.

بالا