آخرین خبرها

برند بی بی گل به صنعت چادر شب رونق داد

به گزارش شبکه خبری روئین ،کانون اندیشه گران جوان به عنوان نماینده دهکده توریستی روئین در پنجمین همایش سازمانهای مردم نهاد حوزه کارآفرینی و اشتغال که از ۱۲ الی ۱۴ شهریور ماه در استان گلستان برگزار شد شرکت نمود.
دکتر حسینی کارشناس مدیریت و توسعه کارآفرینی در گارگاه تواندسازی تشکل ها گفت: نبود بانک اطلاعات جامع از معضلات اشتغال است.

وی با اشاره به ظرفیت های روستای روئین در خراسان شمالی گفت : در این استان نیاز و پتانسیل‌های فراوانی برای اشتغال وجود دارد که متاسفانه به علت عدم تفکر کارجویان و عدم معرفی مسوولان ناشناخته باقی مانده است.

وی ادامه داد: برخی کشورها تنها با داشتن یک مقوله از مقوله‌های صنعت، کشاورزی، خدمات و یا گردشگری توانسته‌اند چندین برابر درآمد کسب کنند.

حسینی افزود: متاسفانه این استان با داشتن تمام این پتانسیل‌ها به علت اینکه به این نیازها توجهی نکرده‌اند جوانان بیکار و درآمد پایینی دارد.

وی نیاز و شکاف را دو نکته مهم در انتخاب شغل دانست و افزود: برخی مشاغل در استان وجود دارند که به علت شکاف زمانی و عدم نیاز جامعه بازار درآمدی خوبی ندارد.

حسینی با تاکید بر این که مشاغل گذشته نیز باید ثابت بماند بر تغییر و به روز آوری فناوری‌ها تاکید کرد.

وی در این خصوص به چادرشب روستای رویین این استان اشاره کرد و گفت: به علت عدم نیاز و همچنین توجه به میزان مصرف دستمال و حفظ این کار سنتی این شغل که به انزوا برده شده بود با تبدیل به دستمال سنتی با برند بی بی گل وضعیت مناسبی پیدا کرد.
میثم عظیمی دبیر اندیشه گران جوان گفت : از اطلاعات جامع دکتر حسینی در خصوص روستای روئین بسیار تعجب کردم
به خصوص بحث صادرات چادر شب به کشور های دیگر برای ما قابل تصور نبود.
عظیمی با اشاره به اینکه همواره تصور ما بر این بوده است که چادرشب روئین صرفا در داخل کشور و استانهای شمالی بازاریابی می شود ،طرح کاربردی کردن چادرشب و ارسال آن به سراسر کشور و حتی برخی کشور های جهان را عامل تاثیر گذار در حوزه اشتغال دانست.
وی گفت : دکتر حسینی از اینکه روستای روئین دارای پتانسیل های بسیاری در حوزه کارآفرینی و اشتتغال برخوردار است اما جوانان آن برای کار به نقاط دیگر کشور میروند ابراز گله کرد و گفت : تشکل اندیشه گران جوان به عنوان نماینده خراسان شمالی و روستای روئین به این موضوعات نگاه ویژه ای داشته باشد.
میثم عظیمی گفت : علیرغم تلاشهای بسیار در خصوص تغییر نگرش جوانان روئین به مقوله مشارکت در کارآفرینی و اشتغال ،تا کنون موفق نبوده ایم که با توجه به حضور در این دوره امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی دقیق گامهای اساسی برداریم.

نظر دادن بسته است.

بالا