آخرین خبرها

روستای گردشگری روئین معدن تولید ثروت است

156570128

به گزارش پایگاه خبری روئین به نقل از خبرگزاری برنا،طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین با حضور در این جشنواره ضمن برشماری ظرفیت های گردشگری و کشاورزی دهکده گردشگری رویین گفت:روستای گردشگری روئین معدن تولید ثروت است.

طاهر رستمی در دومین جشنواره گردشگری عسل روستای روئین اظهار داشت: روستای روئین ظرفیتهای قابل توجهی در حوزه گردشگری با توسعه بومگردی و در حوزه کشاورزی با تولید عسل دارد که تا کنون این شهرستان ۷۳ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری به متقاضیان بخش کشاورزی، گردشگری و صنعتی پرداخت کرده است .

*تولید ۷۷درصدی عسل اسفراین

وی ادامه داد: اسفراین با تولید بیش از ۷۷ درصد عسل تولیدی استان ، رتبه نخست تولید عسل در استان خراسان شمالی را داراست.

*تولید و توسعه مبتنی بر برندسازی

رستمی با تاکید بر بِرَندسازی محصولات کشاورزی بویژه عسل ، بیان داشت: بارها در جلسات مختلف تکرار کرده ام برای برندسازی محصولات کشاورزی خصوصا عسل تولیدی اسفراین، اقدامات موثری انجام نشده و این موضوع مورد غفلت واقع شده است؛ که لازم است مسئولین مرتبط، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران برای برندسازی این محصول تلاش کنند.

فرماندار اسفراین خاطرنشان کرد: توسعه و تقویت تولید عسل در این شهرستان با توجه به ظرفیت‌های موجود در این زمینه امری ضروری است.

وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت متولیان حوزه کشاورزی، برند تولید عسل روئین به زودی ثبت شود و برای افزایش چرخه اقتصادی و رونق تولید در روستاها؛ باید در مسیر تقویت اقتصاد کشاورزی و گردشگری گام برداشت و توجه ویژه ای به این امر داشت .

رستمی در پایان خاطر نشان کرد: امروز از گردشگری بعنوان صنعت توریسم و در جهت ارتقاء سطح درآمدی مردم نام می برند.

نظر دادن بسته است.

بالا