آخرین خبرها

اولین جشنواره باجه های بانکی روستایی در روستای روئین برگزار شد

به گزارش کانون اندیشه گران جوان به نقل از روابط عمومی فرمانداری ، صبح امروز اولین جشنواره باجه های بانکی روستایی در روستای گردشگری روئین و با حضور فرماندار اسفراین ، فرمانداری شهرستان گرمه ، مدیرکل پست بانک خراسان شمالی و مدیران حوزه ارتباطات استان برگزار شد .

طاهر رستمی در اولین جشنواره باجه های بانکی روستایی نگاه جمهوری اسلامی ایران را در توسعه یافتگی نگاه توسعه متوازن بیان کرد و گفت: هدف از شکل گیری انقلاب توجه به محرومین و مستضعفین بود .
وی ادامه داد: به همین منظور یکی از نهادهایی که بعد از انقلاب شکل گرفت و در راستای توسعه متوازن و رفع محرومیت از روستاها و نقاط کم برخوردار اقدامات موثری انجا م داد؛ ایجاد پست بانکها بود که در توسعه یافتگی نقش بسزایی داشت .
طاهر رستمی گردش مالی، ایجاد اشتغال و تولید را از عوامل توسعه یافتگی برشمرد و گفت: این عوامل باعث رفاه و ارتقاء معیشت مردم و جلوگیری از مهاجرت روستائیان و نیروهای مولد و تولید کننده از روستاها به شهرها خواهد شد .
فرماندار اسفراین تصریح کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران به اذن مقام معظم رهبری ۲۵۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری اختصاص داده است که شهرستان اسفراین تا کنون ۶۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تسهیلات پایدار برای اشتغال در سال ۹۷ پرداخت کرده است که ثمره اشتغال آن در سال ۹۸ نمود پیدا خواهد کرد.
وی با تقدیر از خدمات ارائه شده توسط پست بانکها اظهار داشت : یکی از بانکهایی که در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری بیشترین همکاری را داشت پست بانکها بودند .
رستمی ادامه داد: از اقدامات موثر پست بانکها دروستاها توسعه فناوری اطلاعات در کنار تشکیل شبکه های بانکی حتی در دورترین و محروم ترین نقاط بود که باعث شد بسیاری از هزینه های زائد کاهش یابد .
وی افزایش رفاه مردم را در کنار کار و تلاش عنوان کرد و افزود: بدون کار و همت مضاعف و تعامل و همراهی مردم رونق تولید و گردش مالی اتفاق نخواهد افتاد .
رستمی از تشکیل بازارچه های فروش محصولات و صنایع دستی روستاها در ورودی و مسیرهای اصلی شهرستان در ماههای آینده خبر داد .
ContentImages_113856

ContentImages_113850

ContentImages_113857

نظر دادن بسته است.

بالا