آخرین خبرها

حضور نماینده کانون اندیشه گران جوان در دومین مجمع ملی جوانان کشور

دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور عصر امروز در کرمان تشکیل شد.

معاون اول رئیس جمهور در این نشست با بیان اینکه در مقطع کنونی کشور در شرایط پیچیده و خطیری قرار گرفته است افزود: باید با همدلی و همکاری تهدیدهای پیش رو را به فرصت تبدیل کرد.دومین مجمع ملی سازمان های مردم نهاد جوانان کشور در کرمان
جهانگیری یکی از فرصت های مهم کشور در حال حاضر را استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد و جوانان عنوان کرد و افزود: چنانچه از این ظرفیت ها به خوبی استفاده شود افق های جدیدی برای ملت و کشور گشوده خواهد شد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: دشمنان تلاش می کنند به نسل جوان القا کنند ملت ایران قادر به حل مشکلات خود نیست و باید نگذاریم امید جوانان به یاس تبدیل شود.
وی با اشاره به تلاش دشمن برای ضربه زدن به امید جوانان تصریح کرد باید راهکارهایی یافت که جوانان به ظرفیت های خود اعتماد و اتکا داشته باشند تا بتوانند کشور خود را در همه زمینه ها به تعالی و توسعه برسانند.
معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه جوانان در فرهنگ و تمدن ایران و اندیشه های امام و رهبری جایگاه ویژه ای دارند گفت: یکی از اصلی ترین مسائل کشور در مقطع کنونی بازسازی سرمایه اجتماعی کشور است که برای عبور از شرایط جنگ اقتصادی بیش از هر سرمایه ای به سرمایه اجتماعی نیاز داریم.
اسحاق جهانگیری بر از بین بردن شکاف بین جوانان و مسئولان و برقراری ارتباطات گفتگو محور بین آنان تاکید کرد و افزود: مسئولان کشور باید مطالبات جوانان را به موقع پاسخ دهند و با پاسخگویی به موقع خیلی از مسائل و چالش های کشور مرتفع خواهد شد.
وی افق گشایی نسبت به آینده کشور را وظیفه دستگاهها عنوان کرد و افزود: تعریف افق روشن نسبت به آینده جوانان و افزایش سطح اعتماد آنان نیاز جدی جامعه امروز ایران است.
معاون اول رئیس جمهور بر تعامل خوب استانداران و وزرا با مجمع ملی جوانان تاکید کرد و گفت: باید تا پایان برنامه ششم توسعه حداقل ۳۰ درصد مناصب مدیریتی در دولت به بانوان اختصاص یابد.
معاون اول رئیس جمهور از شهید باهنر ، مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی و سردار حاج قاسم سلیمانی به عنوان مفاخر استان کرمان یاد کرد و افزود: سردار سلیمانی جان برکف ترین انسان این کشور است که هرجا رهبر معظم انقلاب برای دفاع از منابع ملی ایران به وی ماموریت داده جانانه پیش قدم بوده است.
جهانگیری در این نشست احسان باکری را به عنوان مشاور خود در امور جوانان معرفی کرد.
معاون زنان و خانواده رئیس جمهور هم در این نشست از خانواده به عنوان نهاد مهم انسانی یاد کرد و گفت: فرصت دادن به جوانان و تلاش برای شنیدن صدای آنان می تواند حرکت توسعه کشور را شتاب بخشد.
خانم ابتکار با بیان اینکه گفتگوی ملی خانواده و گفتگوهای بین نسلی باید با مهارتهای ارتباطی صحیح برقرار شود افزود: توان افزایی سازمان های مردم نهاد به ویژه در حوزه جوانان و خانواده می تواند نقش آفرین مهم در مرتفع شدن بسیاری از آسیب های اجتماعی باشد.
وزیر ورزش و جوانان هم دراین نشست از تشکیل مجمع ملی جوانان کشور به عنوان آرزوی دیرینه جوانان ایران اسلامی یاد کرد و گفت: اقدامات متعددی همچون پرداخت ۸۸۰ هزار وام قرض الحسنه ازدواج با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان ، تشکیل بیش از ۲ هزار و ۲۶۰ سازمان مردم نهاد در حوزه جوانان ، تشکیل بیش از ۹۰ خانه جوان از جمله برنامه های دولت در حمایت از جوانان است.
سلطانی فر افزود: تشکل های جوانان می توانند با همدلی و تکیه بر انرژی و شعور جوانی گام موثری در رفع مشکل ازدواج ، تحصیل ، اشتغال و مسکن جوانان بردارد.
استاندار کرمان هم در این نشست گفت: ۲۷ درصد جمعیت استان کرمان را جوانان تشکیل می دهد که اشتغال و ازدواج مهمترین نیاز آنان است.
فدایی با بیان اینکه بزرگترین خواسته جوانان حضور در اداره کشور است افزود: جوانان امروز می توانند همچون جوانان اول انقلاب و دوران دفاع مقدس نقش ارزشمند خود را در اداره امور کشور و تصمیم گیری ها ایفا کنند.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان هم در این نشست از توجه دولت برای رفع مشکلات جوانان قدردانی کرد و گفت: تلاش می کنیم در بودجه سال آینده ردیف خاصی برای مجمع ملی جوانان اختصاص یابد.
امیری بر استفاده از توان مردمی به ویژه جوانان برای مقابله با آسیب های اجتماعی و رفع مشکلات اقتصادی تاکید کرد.
تندگویان معاون وزیر ورزش و جوانان نیز در این نشست با ارائه گزارشی از روند انتخابات مجمع ملی جوانان کشور گفت: در انتخابات مجمع ملی جوانان کشور در کرمان ۳۱ کاندیدا از استان ها شرکت داشتند که ۹ نفر آنان به عنوان مجمع ملی جوانان کشور انتخاب شدند.
در نشست امروز مجمع ملی جوانان عده ای از منتخبان این مجمع نیز به بیان دیدگاه های خود درباره جوانان پرداختند.
در این نشست از تمبر یادبود مجمع ملی جوانان نیز رونمایی شد.

خاطره سادات محبتی دبیر کانون اندیشه گران جوان روستای روئین در این مراسم شرکت نمود.

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۵_۲۰-۴۵-۵۰

photo_۲۰۱۹-۰۱-۲۳_۲۰-۲۴-۲۳

نظر دادن بسته است.

بالا