آخرین خبرها

همایش روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در روستای روئین برگزار شد


0photo_2020-05-14_05-46-00

446621937_136888

به گزارش سپهرآیین ، جواد نوروزی فرماندار اسفراین با تبریک روز ملی تشکل ها و سازمان های مردمی به مشارکت اجتماعی سمن ها در فراهم آوردن زمینه رضایت و اعتمادسازی بین مردم و مخاطبین جامعه هدف خود اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین شاخصه های مطرح شده در حوزه سمن ها و تشکلهای مردمی انجام فعالیتها با هزینه پایین می باشد و اینکه شرایط مشارکت همه جانبه را برای همه مردم فراهم می سازد .
نوروزی مشارکت بالا و همچنین سطح رضایت مندی بالا و هزینه های پایین مشارکت را از مهمترین شاخص های یک سمن موفق نام برد و خاطرنشان ساخت : یکی از شاخصهای توسعه پایدار جامعه میزان مشارکت اجتماعی بالا و تعداد تشکلهای آن جامعه می باشد. خوشبختانه در سازمانهای مردم نهاد، میزان مشارکت بالاست؛ هرچند که هنوز به آیده آل خود نرسیده ایم.
فرماندار اسفراین درخواست راه اندازی خانه تشکلها در شهرستان را یکی از برنامه های آتی خود در زمینه مشارکت بیشتر سمن ها اعلام کرد‌.
محمود ثمینی ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی نیز، در ادامه همایش اظهار کرد: اگر فرآیند تشکیل سمن ها طولانی باشد، ممکن است کسانی که تمایل به ایجاد سمن دارند، پشیمان شوند و مهم تر از تشکیل سمن ها، پرورش، نگهداری و آموزش سمن ها است‌.
وی ادامه داد: باید یک فهم مشترک بین سمن ها و دولت ایجاد شود و هر دو نسبت به مسئولیت در قبال خود و یکدیگر آشنا باشند.
ثمینی خاطرنشان کرد: سمن ها پل های ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند؛ با این تفاوت که باری از روی دوش دولت برمی دارند و باید با ایجاد خلاقیت به مردم خدمت کنند.
محمود ثمینی در خصوص لازمه به وجود آمدن سمن ها تصریح کرد: آگاهی بخشی، اعلام نیازسنجی در جامعه و اطلاع رسانی به ویژه برای فرهیختگان که انگیزه بالایی برای خدمت رسانی دارند باید در سمن ها تبیین شود.
وی عنوان کرد: تاکنون سعی شده است بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی کلیه تصدی گری ها به بخش خصوصی واگذار شود و امیدواریم این روال توسعه پیدا کند./انتهای پیام

نظر دادن بسته است.

بالا