آخرین خبرها

خانه معلم روستای رویین آماده پذیرش مسافران تابستانی شد

رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به اینکه پذیرش مسافران تابستانی در مدارس استان آغاز شده است گفت: مسافران عبوری از این استان در ۵۲ مدرسه این استان پذیرش می شوند.احمد آذری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح تابستانی امسال، مسافران عبوری از این استان در ۴۲۵ کلاس درس اسکان می یابند که این تعداد کلاس درس در ۵۲ آموزشگاه هفت شهرستان تجهیز و برای پذیرایی از مسافران آماده شده است.
وی با بیان اینکه پذیرش مسافران تابستانی در تمام شهرستان ها به غیر از راز و جرگلان انجام می شود افزود: مدارس استان در سطح ‘الف’ و ‘ب’ تجهیز شده اند که ۲۲۳ کلاس درس در رده ‘الف’ و ۱۰۴ کلاس درس در رده ‘ب’ برای اسکان مسافران آماده شده اند.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با بیان اینکه کلاس های رده ‘ب’ از تجهیزات کمتری نسبت به کلاس های رده ‘الف’ برخوردار هستند اظهار داشت: حدود ۱۰۰ کلاس درس به صورت ویژه برای پذیرش مسافران تجهیز شده اند که این کلاس ها امکانات بیشتری نسبت به کلاس های رده ‘الف’ دارند.
آذری افزود: سه خانه معلم در شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان و اسفراین برای پذیرش مسافران آماده شده است.
وی با بیان اینکه اسکان مسافران تابستانی از ۲۵ خرداد ماه در استان آغاز شده است و تا نیمه شهریورماه ادامه دارد گفت: پس از ۱۵ شهریورماه، مسافران در مدارس پذیرش نمی شوند و تنها فرهنگیان در سه خانه معلم در بجنورد، آشخانه و روستای رویین اسفراین اسکان می یابند.
رئیس اداره تعاون و امور رفاهی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: قیمت مناسب و تامین امنیت مسافران یکی از دلایل استقبال مسافران برای اسکان در مدارس است.
در طرح اسکان تابستانی پارسال ۳۵ هزار نفر در مدارس استان اسکان یافتند و پیش بینی شده است امسال ۳۸ هزار مسافر در مدارس استان پذیرش شوند.
استان خراسان شمالی در حد فاصل استان های شمالی به مشهد مقدس واقع است که در تعطیلات نوروز هر سال مسافران زیادی از این خطه گذر می کنند.
483

نظر دادن بسته است.

بالا