آخرین خبرها

پذیرش ۸۹ مهمان خارجی و ۱۳۹۰ مهمان داخلی در اقامتگاه بومگردی وصال روئین

مدیر اقامتگاه بومگردی وصال رویان گفت: این اقامتگاه در سال ۹۶ پذیرای ۸۹ مهمان خارجی و ۱۳۹۰ مهمان داخلی بوده است. علی وصالی مدیر اقامتگاه بومگردی وصال رویان روستای روئین در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: زندگی در دل روستا با انواع غذا های سنتی و محلی ارگانیک . الاغ سواری . اسب سواری . بازدید از کار گاه های نساجی سنتی، تجربه بافندگی و به طور کلی تجربه زندگی روستایی یکی از محاسن زندگی در بومگردی ها می‌باشد.
وی گفت: اقامتگاه بومگردی وصال رویان از شهریور ماه ۱۳۹۵ فعالیت خود را به عنوان نخستین اقامتگاه بومگردی خراسان‌شمالی اغاز کرد و در اذر ماه همان سال جهت معرفی غذاهای سنتی شهرستان در جشنواره غذا منطقه ۴ کشور که بین سه استان خراسان و سمنان برگذار شد شرکت کرد و غذای کمه جوش و آش دو طبقه به عنوان بهترین پیش غذا انتخاب شد.

وی تصرشیح کرد: در سال ۹۶ این بوم گردی پذیرای ۸۹ مهمان خارجی و ۱۳۹۰ مهمان داخلی بوده است و در این اقامتگاه به طور مستقیم برای ۶ نفر و غیر مستقیم برای ۲۰ شغل ایجاد نموده است.
وصالی با بیان دیگر اقدامات این بوم گردی جهت معرفی شهرستان افزود: در دو سال گذشته جهت معرفی صنایع دستی شهرستان و روستای روئین در نمایشگاه های مشهد. تهران ، زنجان،رامسر،ساری،زاهدان،شیراز،بوشهر،یزد،قزوین.و… شرکت کرده ام.
وی همچنین جهت پیشرفت بوم گردی ها نیز گفت: با توجه به توانایی ها و پتانسیل منطقه میتوان با برگزاری کلاس های آموزشی و دعوت اساتید و کارشناسان مجرب و همچنین سهولت در پرداخت تسهیلات شاهد افزایش و پیشرفت بوم گردی ها در شهرستان بود.
منبع : سپهرآیین

انتهای پیام/0photo_2017-12-11_10-29-18

i396470_photo_2018-01-23_03-08-00

m20517_photo_2018-03-05_11-07-11

نظر دادن بسته است.

بالا