آخرین خبرها

برگزاری آئین اختتامیه جشنواره داستان کوتاه بلقیس در روستای روئین اسفراین

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اسفراین گفت: آئین اختتامیه جشنواره داستان کوتاه بلقیس، با حضور نویسندگان و داوران، در روستای روئین این شهرستان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ رضا ارغیانی در نشست خبری هفته دولت، از برگزاری مراسم اختتامیه جشنواره داستان کوتاه بلقیس در تاریخ هشتم و نهم شهریورماه خبر داد و گفت: با ارسال فراخوان این جشنواره از تاریخ ٢٠ خرداد لغایت ٣١ مرداد، ٩٠٠ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی با بیان اینکه ٢۶٢ اثر رسیده متعلق به نویسندگان خراسان شمالی بوده است، افزود: شهرستان اسفراین با ارسال ١٢٠ اثر از ۴٠ نویسنده و شهرستان بجنورد با ٨۶ اثر از ٣۵ نویسنده بیشترین تعداد آثار ارسالی را به خود اختصاص داده اند.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو بخش کشوری با موضوع آزاد و استانی با موضوع ویژه، آزاد و نوقلم پیش بینی شد که محوریت بخش نوقلم مربوط به نویسندگان جوان بوده است.

وی با اشاره به اینکه این دوره از جشنواره به لحاظ کمی و کیفی رشد خوبی داشته است، تصریح کرد: در مرحله نهایی سه داور مطرح کشوری ٧٠ اثر را ارزیابی کرده و نتایج نهایی در آئین اختتامیه اعلام می شود.

دبیر ششمین جشنواره داستان کوتاه (بلقیس) محل برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره را روستای روئین اسفراین ذکر کرد و افزود: از دستاوردهای میزبانی از جشنواره های فرهنگی و هنری، کشف استعدادهای جدید و توجه به برنامه های هنری تخصصی از جمله نویسندگی، ارتقای سطح نویسندگی و نگارش قلم به دستان را در پی دارد.

نظر دادن بسته است.

بالا