آخرین خبرها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:سازمانهای مردم نهاد باید در مسیر توسعه متوازن قدم بردارند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان شمالی گفت:سازمانهای مردم نهاد باید در مسیر توسعه متوازن قدم بردارند تا به اهداف و آرمانهای امام راحل و انقلاب اسلامی برسند .
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمد تقی ایرانی در نشست فصلی سازمانهای مردم نهاد استان اظهار داشت:استعداد های اجتماعی و توسعه متوازن سازمان های مردم نهاد باید به منصه ظهور برسد.
وی افزود:تاکنون سازمانهای مردم نهاد استان همسو با برنامه های دولت تدبیر و امید حرکت کرده و در تبیین و سیاست های دولت توفیقات خوبی را بدست آورده اند که امیدواریم این وضعیت تداوم یابد.
ایرانی تصریح کرد: مردم ایران پس از انقلاب اسلامی در تمامی حوزه های اجتماعی فعالیت چشمگیری داشتند و نمود این فعالیت ها را می توان در توسعه و تقویت سمن ها مشاهده کرد.
وی ادامه داد: در ۴ سال گذشته شاهد افزایش ۱۲۰ درصدی تعداد سازمانهای مردم نهاد در سطح کشور بودیم، که این سازمانها غیردولتی و مشارکتی به صورت داوطلبانه اداره می شود و مدیریت مردمی و مشارکتی از ویژگی های بازر این سازمانهاست.
ایرانی با تاکید بر اینکه سمن ها یا نهادهای مردمی ارتباط تنگاتنگی با دموکراسی و مردم سالاری دینی دارند، افزود: اگر سازمانهای مردم نهاد را نهادی برآمده از دموکراسی تلقی کنیم هر زمان که فعالیت سیاسی افزایش بیابد فضای اجتماعی مشارکت و توسعه نیز افزایش می یابد که نمونه بارز آن انتخابات ریاست جمهوری در سالجاری است.
وی خاطرنشان کرد: برای رسیدن به توسعه اجتماعی سمن ها ؛ هم دولت می تواند این فضای مشارکت را در اختیار سازمانهای مردم نهاد قرار دهد و هم سمن ها با برنامه ریزی و مدیریت مشارکتی از این فرصت در حوزه اجتماعی استفاده کنند.
ایرانی افزایش تعداد سازمانهای مردم نهاد در ایران را منوط به برگزاری گفتمان و داشتن نگاه تاریخی و فرهنگی دانست و ادامه داد:برای تشکیل سمن ها نباید تنها به اعتبارات دولت اتکا کرد بلکه باید مشارکت را از جانب خود سمن ها شاهد باشیم که این مشارکت به معنای تبادل تجربیات و برنامه ریزی با سایر سمن هاست.
وی خطاب به نمایندگان سمن های استان گفت: در گام نخست باید برنامه های خود را بر مبنایی تنظیم کنید که دولت بتواند از آن حمایت کند.
ایرانی نیازمندی به سازمانهای مردم نهاد را ضروری دانست و گفت:همه ما به خدمات سازمانهای مردم نهاد نیاز داریم و باید نقش واگذاری امور به مردم را پررنگ کنیم.
معاون سیاسی ، امنیتی استانداری خراسان شمالی اظهار داشت:امروز باید به جوانان و بانوان فرصت های بیشتری برای حضور در صحنه های مختلف را داد چون این جوانان تاکنون توانسته اند در حوزه های مختلف به ویژه ورزشی توانمندی های خود را به منصه ظهور برسانند.
ایرانی در ادامه سخنان خود خواستار اطلاع رسانی دقیق تری جهت معرفی سمن ها و فعالیت آنان شد و گفت:معتقدیم با حضور و مشارکت مردم در تمامی سطوح می توانیم فعالیت ها و اجرایی کردن برنامه ها را ماندگارتر کنیم.
وی اظهار داشت:سازمانهای مردم نهاد به عنوان جمعی که از همسویی اهداف و نگاه بخشی از افراد جامعه و همچنین مشارکت مردم با یکدیگر برای تحقق یک هدف مشترک تشکیل می شوند می توانند نقش مهمی در توسعه ایفا کنند.
گفتنی است در ادامه این نشست تعدادی از نمایندگان سازمانهای مردم نهاد استان به بیان فعالیت های حوزه کاری خود پرداختند.
شایان ذکر است در پایان این نشست با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار از تعدادی از سازمانهای مردم نهاد شرکت کننده در نمایشگاه کشوری سازمانهای مردم نهاد تقدیر بعمل آمد

نظر دادن بسته است.

بالا