آخرین خبرها

مدیرعامل سبک‌سازان شرق صنعتگر برتر کشور شد

شرکت سبک سازان شرق خراسان شمالی، یکی از شرکت‌های برتر کشور می‌باشد که فعالیت خود را بر مبنای استفاده از فناوری و تکنولوژی روز دنیا قرار داده و بر همین اساس توانست با تکیه بر ارداه ملی و جوانان این مملکت صنعت بن سبک AAC را بومی سازد.
شرکت سبک سازان شرق خراسان شمالی، یکی از شرکت‌های برتر کشور می‌باشد که فعالیت خود را بر مبنای استفاده از فناوری و تکنولوژی روز دنیا قرار داده و بر همین اساس توانست با تکیه بر ارداه ملی و جوانان این مملکت صنعت بن سبک AAC را بومی سازد. بیش از ۸۵ در صد ماشین آلاتی که تصمیم گرفته شده بود از خارج از کشور تأمین شود توسط تیم مهندسین کامل کارشناسی شامل کارشناسان برق، مکانیک، عمران و فرایند مدیریت منحصر بفرد و جهادی عبدالله خدابنده در سال ۱۳۸۹ شکل گرفت تیم جوان بین ۳۰ تا ۴۰ ساله با ترکیبی از دانش و تجربه توانسته است این صنعت را با یک پنجم قمیت تمام شده خارجی آن بومی سازی نماید به طوری که مبلغ ۲۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی نموده و یک صنعت روز دنیا را بومی سازی نماید.

با شروع تولیدات خود در سال ۱۳۹۰، ضمن حضور پرقدرت در بازارهای داخلی و خارجی، به خوبی خود را در بازارهای جهانی مطرح کند و به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده بتن سبک AAC می‌باشد و بخشی از توانایی های صنعتگران ایرانی را به جهانیان عرضه نماید. در حال حاضر در این کارخانه انواع بتن سبک AAC تولید می‌شود، براین اساس و در راستای برگزاری مراسم تجلیل از صنعتگران برتر و فعالان بخش صنعت و معدن که با حضور جمعی از مسوولان کشوری صورت گرفت، موفقیت های پی در پی و درخشش شرکت سبک‌سازان شرق خراسان شمالی در عرصه‌های مختلف موجب شد این شرکت با مدیریت پرتوان مهندس عبدالله خدابنده برای چندمین سال متوالی در میان صنعتگران برتر قراربگیرد تا با اهدای لوح تقدیر از تلاش‌های مدیریت و کارکنان زحمتکش این شرکت تجلیل شود.

در این مراسم عبدالله خدابنده در ابتدای سخنان خود با اشاره به نحوه فعالیت شرکت سبک‌سازان شرق خراسان شمالی توضیح داد: این شرکت جهت اجرای پروژه تولید بتن سبک AAC دراین با کمک تیم مهندسین خود تکنولوژی کشورهای آلمان و چین را بومی سازی و اقدام به ساخت و نصب ماشین‌آلات همتراز با مدل‌های آلمانی آن نمود و در فضایی به مساحت بیش از ۳۰ هزار متر مربع خطوط تولیدی خود را راه‌اندازی نمود که در حال حاضر قادر به تامین بیش از ۵۰ درصد بتن AAC مصرف کشور می‌باشد.

این شرکت طی اجرای برنامه‌ای قابل توجه در حالی که متاسفانه بسیاری از واحد‌های تولیدی براساس بروز مشکلات متعدد به ناچار تعدیل نیرو را در برنامه‌های خود دارند، اقدام به افزایش تعداد خطوط تولید و به تبع آن افزایش نیرو نموده است.

مدیرعامل شرکت سبک‌سازان شرق خراسان شمالی در این‌باره با اشاره به افزایش میزان اشتغالزایی از محل راه‌اندازی این خطوط برای ۸۰ نفر اشتغالزایی شد که بر این اساس در حال حاضر در مجموع ۱۵۰ نفر در بخش های مختلف و در سه شیفت کاری فعالیت می‌کنند که در قالب مدیران، مهندسان و کارکنان خط تولید و مونتاژ به کار هستند.

وی در خصوص میزان تولیدات این شرکت با اشاره به تولید بیش از ۱۳۰ هزار متر مکعب در سال ۹۴ از افزایش این میزان تولید به بیش از ۱۵۰ هزار متر مکعب در سال ۹۵۰ خبر داد.
وی در ادامه صحبت‌های خود در رابطه با صادرات محصولات شرکت سبک‌سازان شرق به خارج از کشور توضیح داد: پیش از این محصولات شرکت به کشورهای مختلف صادر می‌شد به نحوی که موفقیت ما در امر صادرات موجب شده بود تا شرکت سبک‌سازان شرق موفق به کسب عنوان صادر کننده برتر شود، هم اکنون این شرکت بیش از ۹۰ درصد محصولات خود را به کشورهای عراق، افغانستان و ترکمنستان صادر می‌نماید.

مدیرعامل شرکت سبک‌سازان شرق همچنین با اشاره به دلایل موفقیت این شرکت، با بیان این‌که قطعا همکاری مسوولان و همدلی و تلاش کلیه کارکنان شرکت در این موفقیت تاثیر بسزایی داشته است، توضیح داد: ما همواره سعی کرده‌ایم به رغم این که گاهی با برخی مشکلات مواجه می‌شویم اما حقوق کارکنان را که با تلاش مضاعف به فعالیت خود ادامه می‌دهند، به موقع پرداخت کنیم تا رضایت این قشر زحمت کش را در پی داشته باشد. خدابنده، پرداخت مزایای کارگری، برگزاری دوره‌های آموزشی در داخل و خارج از کشور برای کارشناسان و تکنسین‌ها، آموزش حین کار، اجرای صحیح قوانین و رعایت نظم و انضباط و برقراری رابطه خوب و صمیمانه با کارکنان و … را از دیگر برنامه‌های اجرایی در این شرکت برای افزایش کارایی و بهره‌وری و به تبع آن انتخاب به عنوان صنعتگر برتر ذکر کرد.

وی همچنین از کلیه مدیران پیشین و فعلی استان و مدیریت بخش صنایع استان که همواره در چارچوب رعایت قوانین یاریگر این شرکت در موفقیت و پیشبرد اهداف آن بودند قدردانی کرد. گفتنی است، موفقیت‌های روزافزون شرکت در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این نیز طی بازدید مسوولان مختلف کشوری و استانی از این شرکت این موضوع به دفعات مطرح شده بود که شرکت سبک‌سازان شرق یک مدل خوب و موفق از سرمایه‌گذاری داخلی در سطح کشور است.

resized_614217_278

resized_614218_341

نظر دادن بسته است.

بالا