آخرین خبرها

دبیر سازمان مدنی اندیشه گران جوان:با ایجاد مرکز تخصصی علمی ،فرهنگی اندیشه گران جوان به بهانه های دولت برای ساخت کتابخانه روستای روئین پایان می دهیم

دبیر سازمان مدنی اندیشه گران جوان:با ایجاد مرکز تخصصی علمی ،فرهنگی اندیشه گران جوان به بهانه های دولت برای ساخت کتابخانه روستای روئین پایان می دهیم.
در روستای ما کتابخانه وجود ندارد، برا یتهیه کتاب به شهر می روم.
کنکوری هستم ،قیمت کتابها بسیار بالاست و امکان خرید هم برای ما وجود ندارد ، امکان استفاده از اینترنت و کتابهای دیجیتال را هم نداریم . جوانان ما نیاز به یک کتابخانه مجهز دارند.
اینها جملاتی است که جوانان روستای روئین می گویند.
امروز ترویج کتابخوانی و توجه به این مقوله فرهنگی به عنوان یک ضرورت برای آحاد افراد جامعه احساس می‌شود.

برای ترویج کتابخوانی و بالا بردن سطح سواد و مطالعه عمومی، توجه به زیرساخت‌ها امری لازم و اجتناب‌ناپذیر است.

هر چند در هر مکان و در هر زمان و در هر فرصت پیش‌ آمده نباید نسبت به مقوله کتابخوانی و مطالعه غافل بود و فرصت‌ها را از دست داد، اما در این میان ضرورت‌هایی هم احساس می‌شود که می‌تواند به فرهنگ‌سازی در این امر کمک شایانی کند ضرورت‌هایی که امروز بیش از هر چیز و هر امر دیگری باید به آن توجه داشت.
متاسفانه چند سالی است که قرار است در روستای روئین کتابخانه احداث شود.
اما دولتی ها و نهاد کتابخانه ها نبود زمین در روستای روئین را عامل اصلی عدم ساخت کتابخانه می دانند.
از طرفی روستای روئین به عنوان یک روستای هدف گردشگری و موقعیت مکانی آن، امکان ساخت و سازهای جدید در آن فراهم نیست .
اگر چه پیگیری های زیادی از سوی سازمان مدنی اندیشه کران جوان در طی سالهای اخیر صورت گرفته است اما این پیگیریها نتیجه ای نداشته است .
روز گذشته مدیر کل ارشاد خراسان شمالی از قرار نگرفتن کتابخانه روستای روئین در ردیف بودجه سال جاری خبر داد که این موضوع با واکنش دبیر کل سازمان مدنی اندیشه گران جوان مواجه شده است.
میثم عظیمی دبیر کانون اندیشه گران جوان در این رابطه گفت :
شکی نیست که مسئولین به جای خدمت به ملت و جوانان ما ، به فکر ساخت مهمانسرا در روستای روئین هستند .
نبود زمین فقط یک بهانه است . در طی سالهای اخیر پیگیری های زیادی برای ساخت کتابخانه روستای روئین انجام گرفت به طوری که سازمان مدنی اندیشه گران جوان در خواست ایجاد کتابخانه مشارکتی را مطرح کرد که بازهم به نتیجه نرسید . در این بین برخی خیرین روستا هم مبلغی بالغ بر یکصد میلیون ریال برای ساخت کتابخانه اهدا نمودند که با پیگیری های صورت گرفته ،از مکان پیشنهادی برای ساخت کتابخانه بازدید صورت گرفت .اما بهانه های سازمان های متولی مبنی بر در اختیار قرار دادن ۱۲۰ مترمربع زمین نشان می دهد که هدف ساخت مهمانسرا در روستا روئین است نه خدمت به ملت . تجربه ای که در گذشته نیز وجود داشته است
دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با صرف هزینه های میلیاردی اقدام به ساخت مهمانسرایی مجهز در سه طبقه نمود اما امروز روستای روئین پزشک ندارد!!!!!! بیماران باید با صرف هزینه های بسیار به شهر بروند.
یکی از مهمترین دلایلی که مردم روستا حاضر به واگذاری زمین به دولت نیستند همین مورد است.
دبیر کل اندیشه گران جوان با اشاره به موضوعات فوق گفت :
سعی می کنیم با ایجاد مرکز تخصصی علمی فرهنگی ،اندیشه گران جوان روستای روئین به خلا های موجود پایان دهیم و مشکلات جوانان را با مشارکت عمومی اهالی روستاحل نماییم
وی افزود: کتابخانه و مرکز علمی اندیشه گران جوان در حال راه تجهیز می باشد که در آینده نزدیک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

۳ نظر

  1. اکثر مشکلات روئین برمیگرده به اتحاد نداشتن و سلیقه های مختلف و پراکنده بودن افراد میباشد که اکثر آنها مورد بی مهری قرار گرفته و در باب رفع مشکلات روئین عطایش را به لقایش می بخشن . بطور مثال در دهه های قبل بیشترین استخدامی مال بچه های روئین بود که متاسفانه افرادی بودن در روئین که آنها را در تحقیقات رد میکردن و خانه نشین میکردن . روئینی های که در روستا نبودن خوشبختانه در تحقیقات قبول میشدن . ۲ در روئین کسی بانی نمی شود تا مسولین و دست اندرکاران روئینی را در یک جا جمع نماید و از خرد جمعی آنها استفاده نماید . ۳ – امتیاز گرفتن و نقطه قوت برای یک روستا شهدا و جانبازان و شورا و دهیار روستاست که متاسفانه شورا کم کاری مینماید و میبینی یه روستا با سه نفر شورا بیشترین امتیازها را دریافت می نمایند .۳- اکثر مسئولین رده بالای کشور که از بچه های روئین میباشند بارها در روئین به آنها جسارت شده که دلخوری هایی را به بار داشته است . از آقای میثم عظیمی استدعا داریم ترتیبی اتخاذ گردد به مثابه چند سال قبل همگی مسئولین و نیروهای ارزشی روئین را دوباره سروسامان داده و آنها را گروه بندی و همایش بزرگی ایجاد و از تجارب و توانمندیهای آنها در جهت اعتلای روئین استفاده گردد . روئین سالیانه چهرهای فرهنگی و سیاسی اثرگذاربه جامعه و کشور معرفی و تامین مینماید که باید از ظرفیت آنها استفاده کرد . روئین در این چند سال مورد بی مهری قرار گرفته و باید دوباره نشاط و سربلندی به آن برگردانده شود . بدرود

  2. با سلام خدمت دوست گرامی-
    مطمئن باشید در راستای حمایت از جوان روئینی دریغ نخواهیم کرد.

  3. از بچه های کانون و مهندس میثم عظیمی تشکر می کنیم. حرف دل ما را می گوید

بالا